17 Haziran 2011 Cuma

SBS çöplerini attık(geç yayınlanmış bir post)

ne stresliydi bütün bir yıl kızım için,

dersler ,testler sınavlar ,denemeler adı her ne olursa olsun çocuklarda yarattığı ağır stresler .nihayet bitti ve biz ,sınava dair ne varsa kızımla hepsini çöpe attık(büyük bir zevkle).keşke bunun başka bir yolu olsa ve çocuklar gençler bu yoğun stresi yaşamadan bu dönemi geçirseler.

kızım özel okul avantajıyla son bir haftaya kadar bol bol testler etüdler denemelerle ,hızını artırdı fakat hazırlanırken aynı şansa sahip olmayan çocuklar beni üzdü.zira konuştuğum bazı çocukların süre yetmedi ifadesi hazırlanırken hiçde adil olunmadığının açık bir göstergesiyde ,zira ne okulda etüdleri vardı ne de sık sık yapılan denemeleri.sadece kendi çabalarıyla çözdükleri testleri.

...................

birde bu gün karne heyecanı var,gerçi artık e okul var önceden notları biliyoruz ama nedense hala eski usuldeki gibi heyecanla belgelerini bekliyorum.çok şeyin değişmesini istesekte değişmesini istemediğimiz şeylerde var yani...

7 yorum:

 1. çocuklarımıza yazık oluyor sınav stresi çok etkiliyor onları oğlum 7. sınıf sbs girdi gece 2.30 kadar uyumadım anne diyerek sınava girdi.Allah yardımcıları olsun tüm öğrencilerin inşallah kızınızın da istediği okul puanı gelir:) sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Herkesin özgürce,eşit şartlarda ve fırsatlarda,yeteneğini gerçekten keşfedip doğru yönlendiği eğitimi almasını, sonrasında da iş güç kaygısına düşmeden rahatça yaşadığı,istediği işi yapabildiği, gerçekten üretebildiği ve mutlu olduğu bir ülke düşlüyorum. Çok mu şey istiyorum acaba??

  YanıtlaSil
 3. Allah hekese adil bir sistemde okuyacakları okullar nasip etse keşke.. Başarılar kızına canım arkadaşım

  YanıtlaSil
 4. sevgili uysalanne,
  çok üzüldüm yazık çocuklara inşaallah oğlunuzda istediği puanı kazanmıştır
  sevgiler
  _____________________
  sevgili anne kraliçe
  düşleriniz düşlerimizdir ...
  çok şey değil en tabii hakkınız bunlar
  sevgiler
  ___________________________
  süper annem
  duanıza amin diyorum bende.
  iyi dilekleriniz için çok teşekkürler
  sevgilerimle

  YanıtlaSil
 5. İnş. çok daha başarılı günlerinde birlikte olursunuz canım.Bi çok şeyin değişmesini istiyoruz gençler adına.İnş. mümkün kılınır gün gelir de :)) Sevgiler canım :)

  YanıtlaSil
 6. öncelikle Rabb'im çocuklarımızı muvaffak etsin, umarım kızın da iyi bir netice alır. her ne kadar sınav sistemine kızsam da, artık sanırım ülkemizin gerçeği bu :( bizim zamanımızda neredeyse sadece üniversite sınavları vardı, artık çocuklar ilkokuldan itibaren sınavlara hazırlanıyorlar:( ne diyelim herşeyin hayırlısı.

  YanıtlaSil
 7. beni anlamana sevindim anne :D çok güzel bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...